Yenikent ve Temelli Çayyolu Gibi Olacak

Yenikent ve Temelli Çayyolu Gibi Olacak

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, 370 milyon TL değerindeki bulvar sayesinde Yenikent ve Temelli’nin gözde yerleşim yeri Çayyolu gibi olacağını söyledi.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve 8 Ağustos’ta Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile temeli atılan 40 kilometrelik Yenikent- Temelli Bulvarı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Başta bölgedeki sanayicilerin lojistik anlamda can damarı olacak olan 370 milyon TL değerindeki bulvar Sincan’ın da kaderini değiştirecek. Şimdiden yatırımcıların gözbebeği olan Yenikent ve Temelli ileride başkentin yeni gelişim noktalarından birisi haline gelecek.

 

ŞEHİR PLANLARI YAPILACAK

Şimdiden bölgenin geleceğe dönük şehir planlarının yapılması gerektiğini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Eskişehir Yolu, Ayaş Yolu ve İstanbul Yolu’nun bağlanmasıyla bu bölge ciddi anlamda hızlı bir gelişime kavuşacak. Bölgede ticaret ve ekonomi canlanınca da bölgedeki gelişimde hızlanmış olacak. Şu anda sadece yolun geçtiği yerin imarı var. Bu yol geçtikten sonra o bölgede yeni imar çalışmaları olacak. Burada önemli olan bu imar çalışmalarını geleceğe dönük düzgün bir çalışma olmalı. Burada bu çalışma illa bir gün olacak ama olurken de o bölgenin zayi olmaması gerekiyor. İmar çalışmaları bir şehrin geleceğini ilgilendirir. Dolayısıyla konunun günlük hesaplarla değil, geleceğe dönük imar çalışması yapılması lazım” dedi.

 

NÜFUS ARTACAK

Yenikent ve Temelli’nin ileride Çayyolu gibi cazibe merkezine dönüşeceğini belirten Tuna, “Burada kısa sürede bir imarlaşmayı beklemiyoruz. Ancak bu yol o bölgede ciddi bir nüfus artışına sebebiyet verecek. O bölgede iş yapan vatandaşların o bölgede ikamet etmek isteyecek. Dolayısıyla da zaman içerisinde orada imar çalışması yapılacak. Burası Çayyolu gibi Sincan’ı cazibe merkezi haline getirecek. İnanıyorum ki burada güzel bir şehirleşme olacak. Burada güzel bir imar çalışması yapıldığı takdirde bölgenin çok muhteva bir yer olacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

DÖNÜM NOKTASI

İnşaatı devam eden bulvarın bölgenin ekonomisini atağa kaldıracağını söyleyen Başkan Tuna, “Bu yol başta sanayici yani ekonomiyi çok iyi yönde etkileyecek. Bu yolun güzergâhında şuan 6 tane organize sanayi bölgesi var. 6 organize sanayi bölgesi tam kapasite çalıştığı zaman burası Kocaeli’nden sonra ikinci büyük ihracat merkezi olacağı söyleniyor. Burada faaliyet gösteren sanayiciler ihracat ağırlıklı çalışıyor. İhracat merkezi demek; yeni iş merkezleri demek… Oteller demek… Konutlar demek… Yani burada yepyeni bir şehir kurulacak. Bu yol Sincan’nın dönüm noktası olacak. Çünkü bu yol İstanbul, İzmir ve Eskişehir bağlantısını sağlayacak” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:
4.9.2017 tarihli Sabah Gazetesi web site yayını.
(http://www.sabah.com.tr/ankara-baskent/2017/09/04/yenikent-ve-temelli-cayyolu-gibi-olacak)

Hemen Ara!
Whatsapp
Merhabalar
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?