Bölgenin Avantajları

Bölgenin Avantajları Nelerdir?

Neden projlerimize yatırım yapmanız gerektiğini daha iyi anlayabilmek için içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Stratejik Konum

Bulunduğumuz bölge 1,5 milyon m² konut arsası olup bunun içinde okul hastane ve ticaret alanı bulunmaktadır. Bölge olarak Ankara İzmir otobanı ile Ankara Eskişehir yolu arasında TSE laboratuvarlarının karşısında yer almaktayız. Bölgenin İmar ve altyapı çalışmaları tamamlanmış olup elektrik su doğalgaz tümüyle hizmete sunulmaktadır.

Bölgenin Gücü

Mevcut yerleşke BESA OUTLET CENTER - TSE YENİ YERLEŞKESİ - ASELSAN - BEYAZKENT - ASO OSB, BAŞKENT OSB bölgelerinin tam karşısında olup bu bölgedeki çalışan gücüne nitelikli konut sağlayacak bölge olarak görünmektedir.

TSE’nin Dev Merkezi

TSE’nin Dev Merkezi 2023’te Hazır. TSE’nin Ankara Temelli’ye kurmaya hazırlandığı dev laboratuvar üssü 2023 yılında faaliyete geçecek. Türk Standartları Enstitüsü’nün Ankara Temelli’deki dev araştırma-laboratuvar üssünün 2023 yılında faaliyete geçeceği açıklandı. 100 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan tesisin ihale bedeli 600 milyon TL olarak açıklandı.
Bakanlık, tesis kapsamında 14 laboratuvarın yanı sıra 600 kişilik konferans salonu, teknik kurul salonu, uluslararası akreditasyon kuruluşlar için ofisler, genel arşiv ve kütüphane ile Türk sanayi tarihi için büyük önem taşıyan laboratuvar cihazlarının sergilendiği kamuya açık müze, Ar-Ge ve teknoloji alanlarının yer alacağını açıkladı. Komplekste ayrıca spor ve sağlık merkezleri, kreş, yemekhane, mutfak ve teknik merkezler yer alacak.

Diğer Avantajlar

Bölgemizde Besa Outlet Center imar çalışması tamamlanmıştır.

Bölgemizin tam karşısında imar planında 2 havaalanı yeri yer almaktadır. ASELSAN 400 dönüm arazi üzerine kuracağı tesisi ile Başkent OSB'de yeni yerleşkesini oluşturacak.

Hemen Ara!
Whatsapp
Merhabalar
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?